Biorezonans metodą dr Volla

 

biorezonans-metoda-volla-vega-test-1Metoda diagnostyki biorezonansowej dr Volla

Metoda pozwala dokładnie określić stan funkcjonowania całego organizmu oraz poszczególnych narządów. Pozwala też znaleźć przyczynę choroby poprzez stwierdzenie obciążeń pasożytniczych, bakteryjnych, wirusowych czy grzybicznych oraz pozwala wykryć możliwy potencjał do zmian chorobowych nawet na długo przed pojawieniem się pierwszych objawów. Wiedza ta daje możliwość wcześniejszego zaplanowania skutecznej terapii.

 

Metoda pozwala na wykrywanie przyczyn choroby oraz diagnozowanie przedkliniczne czyli wykrycie choroby zanim wywoła ona objawy kliniczne, a potem ją odpowiednio leczyć. Jest to metoda nieinwazyjna. Diagnozowanie odbywa się bez naruszania powłoki skórnej pacjenta.

 

Organizm nasz długo sam zmaga się z dolegliwościami lub pewnymi niedoborami, nie dając nam o tym znać, a po jakimś czasie choroba pojawia się „sama“ i jakby „znikąd“.

Okazuje się, że nasz organizm, próbując sobie radzić z jakimś problemem, wysyła nam całą gamę różnych sygnałów od subtelnych po poważne bólowe ostrzeżenia. Niestety w dzisiejszych czasach i codziennym pędzie nauczeni jesteśmy nie zawracać sobie głowy „drobiazgami“, nadużywając garściami leków przeciwbólowych.

Ból jest sygnałem, który informuje, że coś się w naszym organizmie dzieje. Obecnie ludzie są za bardzo przyzwyczajeni do zbyt łatwo dostępnych i coraz mocniejszych środków znieczulających, czym właściwie szkodzą sobie podwójnie. Po pierwsze zniekształcają sygnały naszego organizmu, po drugie dodatkowo zatruwają się jeszcze chemicznie samymi tabletkami, które będąc produktem sztucznym, nigdy nie są dla nas obojętne. Pytanie tylko jak długo nasze ciało jest w stanie to wszystko znieść?

I znów wracamy do podstaw medycyny chińskiej i tematu meridianów. To te same kanały energetyczne i punkty wykorzystywane w akupunkturze badamy także w diagnostyce metodą dr Volla. Punkty te odpowiadają za poszczególne narządy lub systemy w naszym organizmie i są jedną z pierwszych linii informacyjnych. Można je z powodzeniem porównać do biologicznego „interfejsu serwisowego“ naszego ciała, podobnie jak złącze serwisowe do połączenia się z komputerem sterującym pracą samochodu.

Czasami gdzieś pojawia się ból – niewielki, czasem jednak natarczywy i najczęściej okazuje się, że nie ma on nic wspólnego z miejscem gdzie występuje.

Przykład 1:
Czasem słyszymy, że ktoś z naszych znajomych narzeka na bóle kolan. Czasem jednego, a czasem obu naraz. Lekarz najczęściej rozpoznaje dolegliwości stawów i podaje leki przeciwzapalne lub/i przeciwbólowe albo suplementy wspomagające „smarowanie stawów“.

Tymczasem okazuje się, że ból ten wcale nie musi dotyczyć kolan samych w sobie. Jeżeli ból wyczuwamy po bokach kolana to często przyczyną jest problem z trzustką/śledzioną lub wątrobą. Skąd taki pomysł? Otóż po wewnętrznej stronie kolan przechodzą meridiany w/w organów przy ich dysfunkcji mogą pojawić się bóle w tamtej okolicy (także w stopach). Może to być także problem z dysfunkcją pęcherzyka żółciowego, ten meridian z kolei przebiega po zewnętrznej stronie kolan. Pozostaje jeszcze żołądek, kanał energetyczny żołądka przebiega z przodu przez środek rzepki.

Przykład 2:
Migrenowe bóle głowy u kobiet. Często kobiety narzekają na długie i uporczywe bóle po obu stronach głowy, czasem tylko po jednej,  albo tylko ból okolicy skroni po którejś stronie głowy. Najczęściej brane są wtedy mocne środki przeciwbólowe jako rozwiązanie problemu, np. Ibuprom rujnujący nasze jelita i wątrobę. A przyczyną tego bólu głowy mogą być i często są problemy z pęcherzykiem żółciowym! Nasz mądry organizm informuje nas o tym poprzez częściowy lub całkowity ból gęsto rozmieszczonych po obu stronach głowy meridianów pęcherzyka żółciowego.

 Przykład 3:
Postrzały ramienia lub tzw. „zespołu bolesnego barku“. Przez ramiona przebiega kilka różnych kanałów energetycznych – najczęściej jednak za problemy z barkiem odpowiadają problemy z jelitem grubym lub cienkim, albo z pęcherzykiem żółciowym.

 

Często spotykamy na co dzień nietypowe bóle w niektórych częściach naszego ciała, czasem jest to ból w stopie, który wydaje się być zwichnięciem, czasem ból małego palca u nogi, ale jakoś tylko po prawej jego stronie. A przecież na całym naszym ciele znajduje się gęsta sieć kanałów energetycznych połączonych z poszczególnymi narządami, które w razie jakichkolwiek problemów informują nas mniej lub bardziej subtelnie o zaistniałej sytuacji. Czyż to nie doskonały system?

Sztuka polega na tym, by być uważnym i nie lekceważyć tych sygnałów oraz potrafić je właściwe rozpoznać.

Metoda diagnostyki biorezonansowej dr Volla została już sprawdzona na milionach pacjentów jako nieinwazyjny sposób diagnozy zdrowia człowieka. Specjalną sondą dokonujemy pomiaru oporu skóry w wybranych, biologicznie aktywnych punktach. Punkty te leżą na linii przebiegu tzw. meridianów, czyli kanałów energetycznych, tych samych, które są wykorzystywane m.in. w akupunkturze.

Odkrycie tych kanałów zawdzięczamy właśnie medycynie chińskiej. Były one używane do leczenia chorób już ponad 2000 lat temu. Punkty te znajdują się na całym ciele człowieka, ale w elektroakupunkturze wykorzystywane są głównie te na stopach i dłoniach. Na każdym palcu znajdują się po dwa kanały, każdy odpowiada za jakiś system w ciele człowieka lub organ. Po 20 kanałów po obu stronach ciała, na dłoniach i stopach, czyli razem 40 . Testując wybrany meridian, możemy sprawdzić w jakim stanie znajduje się organ, za który dany meridian odpowiada. Testując specjalnym aparatem „przewodność“ meridianów na poszczególnych punktach, a także analizując odczyty aparatu i jego wskazania, możemy określić kondycję wybranych, poszczególnych organów lub „systemów” w naszym ciele.

Metoda Volla istnieje od ponad 60 lat, w czasie których rozpowszechniła się w wielu krajach świata, uzyskując liczne naukowe potwierdzenia, także wynikami histologicznymi dla wszystkich diagnozowanych zmian w tkankach (do dziś metody histologiczne stanowią najbardziej dokładną metodę diagnostyczną).

 

Historia powstania metody diagnostyki metodą dr Volla (EAV)

Reinhard Voll (R. Voll, 1909-1988) urodził się 17 lutego 19O9 r. w Berlinie. Pod wpływem tragicznej śmierci swojego ojca, (ojciec umiera na raka) postanawia całkowicie poświęcić się medycynie. W 1930 r. dostaje się na wydział medyczny najstarszego w Niemczech Uniwersytetu w Tübingen, po ukończeniu którego w 1935 r. broni doktorat w Instytucie medycyny tropikalnej.

Swą działalność jako lekarz R. Voll rozpoczął od specjalizacji w Instytucie medycyny sportowej przy Uniwersytecie w Hamburgu. Od roku 1939 do 1953 zajmował się kwestiami organizacyjnymi profilaktyki pediatrycznej i stomatologicznej.

Od 1953 roku R. Voll wspólnie z inżynierem F. Wernerem opracowywał nowe metody diagnostyki i terapii elektroakupunkturą, które skutecznie stosował w swej praktyce klinicznej.

W 1954 roku R. Voll odkrył fenomen indywidualnego „testowania elektropunkturowego” medykamentów i innych specyfików. W latach 1955-1956 R. Voll założył „Stowarzyszenie elektropunktury KuF”, później przemianowane na „Międzynarodowe towarzystwo elektroakupunktury”. W tym czasie Voll uzasadnia naukowo elektroakupunkturę jako nową metodę terapeutyczną, opracowuje teorię współzależności Punktów Biologicznie Aktywnych i narządów wewnętrznych z tkankami człowieka, wprowadza do metody elektroakupunkturowej diagnostyki sposób indywidualnego doboru farmaceutyków i innych specyfików.

Za szczególne zasługi wobec cierpiącej ludzkości oraz opracowanie metody diagnostyki i terapii elektroakupunkturowej” w 1966 roku R. Voll został uhonorowany złotym medalem przez Papieża Pawła VI, a w 1974r. nagrodą RFN- medalem Gufalanda. W 1979 roku R. Voll zostaje honorowym prezesem założonego przez siebie „Międzynarodowego Towarzystwa Elektroakupunktury”, rozwija działalność w Centralnym Związku Lekarzy i Niemieckim Towarzystwie Akupunktury.

W czasie swej praktyki R. Voll napisał i opublikował ponad 1400 prac naukowych, atlasów i podręczników z zakresu diagnostyki i terapii elektroakupunkturowej. Metoda elektroakupunktury dr Volla (EAV) jest obecnie stosowana w 34 krajach, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, Europie Wschodniej i Zachodniej, Skandynawii, Australii, Indiach i Chinach. Międzynarodowe Towarzystwo Elektroakupunktury metodą Volla zrzesza obecnie ponad 30 000 lekarzy różnych specjalizacji, którzy wykorzystując tę metodę, rozwijają ją i udoskonalają. Po długim okresie sceptycyzmu z jakim traktowano elektroakupunkturę Volla i przeprowadzeniu wielu badań klinicznych, zyskała ona prawo stosowania w praktyce klinicznej również na terenie dzisiejszej Rosji (Rozporządzenie Rady Ministrów ZSRR nr 0211 z 6 kwietnia 1989 roku).

Unikalność i skuteczność metody polega na połączeniu praktycznej wiedzy wschodu i zachodniej szkoły medycyny.

Możliwości metody diagnostyki dr Volla (EAV):

  • Określenie stanu czynności narządów i układów związanych z punktami biologicznie aktywnymi (BAP) i strefami  biologicznie aktywnymi (BAS)
  • Wykrycie latentnych (ukrytych) ognisk infekcji i określenie ich wpływu na organizm
  • Możliwość określenia etiologii choroby za pomocą testowania
  • Indywidualny dobór lekarstw i suplementów diety bez konieczności wprowadzania ich do organizmu
  • Testowanie alergenów, pokarmów i kosmetyków
  • Wykrycie negatywnego działania patogenów, które są niewykrywalne w przebiegu badań kliniczno-laboratoryjnych
  • Kontrola efektywności stosowanych w leczeniu i profilaktyce środków